קבלן מוסמך בדימונה – קבלנים מוסמכים מקצועיים, במחיר זול – התקשר

בבואכם להתחיל פרויקט בנייה או שיפוץ – מדוע חשוב להיות מעורבים בו מתחילה? – דימונה

 

הקבלן עם כל כוונתו הטובה ועם כל המיומנות, היכולת המקצועית והניסיון בסך הכול עושה את עבודתו השגרתית. זאת הסיבה שבעל הבית עצמו חייב להיות שותף עיקרי כבר בשלב התכנון דרך תהליך ביצוע הבנייה או השיפוץ וכמובן בעת גמר העבודה ושלב התשלום. הקבלן עשוי להציע כבר מלכתחילה תוכניות טובות וקלות ליישום, תוכניות שיעלו זול יחסית ויהיו גם נוחות לעבודתו כבעל מקצוע, ואולם אם תוכניות אלו אינן מתאימות לצרכינו או לחזון שאותו ראינו, רצוי להתערב במהלך התכנון, לנסות למצוא פתרונות ולא להתאכזב בגמר העבודה. 

בנוסף, חשוב מאוד שכל אחד המביא קבלן לפרויקט מקיף לביתו יהיה מעורב באופן מלא וממשי בכל תהליך העבודה. פעמים רבות נוצר מצב של החלטות פתאומיות הנובעות ממקרים בלתי צפויים. למשל: אם במהלך השיפוץ תכננו לשדרג רק את ארונות המטבח ולהוסיף מספר אלמנטים דקורטיביים לצורך שיפור המראה והאווירה, אלא שאז התגלה, שצינורות האינסטלציה חלודים ומיושנים מאוד וכי בזמן הקרוב יהיה צורך להחליפם, הרי שהלקוח יהיה חייב לקבל החלטה מידית: האם לשפץ כעת רק על פי התוכנית הראשונית ולהשאיר את החלפת הצנרת למועד מאוחר יותר הגם שהדבר יהיה כרוך בעוד תקופת שינויים ושיפוץ או שמא לטפל בצנרת כבר בהזדמנות זו. החלטות מעין אלו חייבות להתקבל במשותף על ידי הקבלן המוסמך בתחום, שכן כלל לא בטוח שהוא מומחה גם בעבודות אינסטלציה או מערכת הביוב הביתית ומאידך, הלקוח אמור להחליט להרחיב מאוד את השיפוץ: גם להאריך את משך הזמן שלו, לסטות במידת מה מלוחות הזמנים המשוערים ובוודאי להוציא כסף רב שלא תוכנן. לכן, על בית הבית להיות מעורב לחלוטין במהלך הפרויקט כולו ולהוות גורם מכריעה בהחלטות שונות שמתקבלות לגביו.

חשוב לזכור כי תכנון התקציב המדויק הוא גם פרט משמעותי במיוחד בשלב הראשוני של תכנון הפרויקט המלא. חשוב מאוד שלא לשכוח להשאיר כסף נוסף לשלב הבלתי צפוי, כלומר: בכל שיפוץ או בנייה עלול להיות מצב שבו יעלו בעיות או תקלות לא צפויות שידרשו תוספת של תקציב מידי. על מנת שלא להיות מופתעים או חלילה לשקוע במצב שבו העבודה נתקעה בגלל חוסר יכולת לשלם.